Doradca podatkowy

Nr ref.:DP/CWB/2019
Brzeg Dolny
CWB Partner
Administracja

  • Wykształcenie wyższe w obszarze prawa, ekonomii, rachunkowości,
  • 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze podatków,
  • Posiadanie tytułu doradcy podatkowego (albo posiadanie statusu w trakcie uzyskiwania ww. tytułu),
  • Umiejętność sporządzania opinii podatkowych, udzielania bieżących wyjaśnień co do zgłoszonych problemów, opiniowanie umów pod kątem podatkowym, ew. ich sporządzanie, opracowywanie procedur podatkowych, sporządzanie pism skierowanych do organów podatkowych (np. wniosków o wydanie interpretacji podatkowej) lub celnoskarbowych, sądu administracyjnego,
  • Dobra znajomość języka angielskiego,
  • Doskonała organizacja oraz terminowość w wykonywaniu zleconych zadań,
  • Wysoka jakość świadczonej pracy i umiejętność pracy w zespole,
  • Otwarty umysł, dociekliwość oraz umiejętności analityczne,
  • Otwartość na identyfikację problemów, kreatywne podejście do rozwiązania problemów oraz dobrą komunikację,
  • Wysokie poczucie odpowiedzialności za terminowość i jakość realizowanych zadań.

Twoje zadania

  • Członek zespołu Działu Podatkowego dedykowanego do obsługi podatkowej spółek w Grupie PCC,
  • Sporządzanie wyjaśnień i komentarzy podatkowych w zakresie wpływu zmian przepisów prawa podatkowego na rozliczenia podatkowe Spółki oraz udział merytoryczny w przygotowaniu rozliczeń podatkowych i deklaracji podatkowych,
  • Przygotowanie rozwiązań w zakresie dostosowania polityki podatkowej w Grupie do obowiązujących i planowanych przepisów prawa podatkowego, np. w zakresie polityki cen transferowych,
  • Udział w pracach zespołów projektowych dotyczących planowanych transakcji pod kątem podatkowym,
  • Opiniowanie podatkowe dokumentów (np. umów, faktur) pod kątem konsekwencji dla celów podatkowych,
  • Współudział w projektach w zakresie dotyczącym cen transferowych,
  • Opracowywanie opinii i wyjaśnień co do wpływu planowanych transakcji na rozliczenia podatkowe oraz przygotowanie rekomendacji podatkowych,
  • Opracowywanie pism skierowanych do organów podatkowych (np. wniosków o wydanie interpretacji podatkowej) lub celnoskarbowych, sądów administracyjnych, stosownie do potrzeb organizacji,
  • Udział w przygotowaniu regulacji wewnętrznych i wewnątrzkorporacyjnych dotyczących procesów podatkowych, proponowanie i analiza zapisów, w szczególności opracowanie procedur i instrukcji adresujących problemy podatkowe w korporacji,
  • Przeprowadzanie szkoleń wewnętrznych stosownie do potrzeb zgłaszanych w organizacji.

  • Interesującą i rozwojową pracę w największej grupie chemicznej na Dolnym Śląsku o zasięgu międzynarodowym,
  • Samodzielność na stanowisku, możliwość doskonalenia i rozwijania swoich kompetencji w złożonym środowisku organizacyjnym oraz w kierowaniu projektami wymagającymi współpracy zespołowej,
  • Możliwość zdobywania doświadczenia oraz poszerzania kompetencji poprzez udział w szkoleniach,
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w intensywnie rozwijającej się firmie,
  • Pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów, piknik rodzinny, możliwość ubezpieczenia grupowego).

Wyślij aplikację

Centrum Wspierania Biznesu „Partner” zajmuje się outsourcingiem funkcji finansowych i kadrowych oraz usługami doradczymi. Nasza specjalność to w szczególności: administracja kadrowo – płacowa, consulting finansowy, księgowość, obsługa finansowa, windykacja należności oraz organizacja szkoleń.