Lider zespołu zastosowań przemysłowych surfaktantów

Nr ref.:TL/EX/2024
Brzeg Dolny
PCC Exol
Badania i Rozwój (R&D)

  • Wyższe wykształcenie chemiczne (specjalizacje: chemia organiczna, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna, biotechnologia) bądź pokrewne.
  • Ekspercka wiedza z zakresu surfaktantów oraz układów zdyspergowanych
  • Minimum 10 lat doświadczenia w pracy w laboratorium chemicznym, w tym co najmniej 3 lata na stanowisku kierowniczym lub lidera zespołu
  • Mile widziany doktorat (lub w trakcie) z zakresu chemii lub pokrewnych dziedzin
  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczo-rozwojowych (R&D)
  • Proaktywne podejście do identyfikowania i rozwiązywania problemów technicznych oraz organizacyjnych
  • Zdolność do efektywnej komunikacji z zewnętrznymi interesariuszami oraz członkami zespołu
  • Praktyczna znajomość metodologii badawczej: umiejętność opracowania, planowania i realizacji projektów badawczych.
  • Biegłość w tworzeniu raportów i prezentacji naukowych
  • Otwartość na nowe wyzwania i gotowość do podejmowania skomplikowanych zadań badawczych
  • Kreatywność i innowacyjność w podejściu do zadań badawczych
  • Doskonała organizacja pracy własnej i zespołu
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (do raportowania wyników)
  • Zamiłowanie do ciągłego doskonalenia i poszerzania wiedzy w dziedzinie chemii

Twoje zadania

  • Mentoring i wsparcie merytoryczne dla członków zespołu
  • Koordynowanie współpracy z innymi działami firmy (np. produkcja, marketing, sprzedaż).
  • Współpraca przy wdrażaniu wyników badań do produkcji
  • Prezentowanie wyników badań partnerom międzynarodowym i na spotkaniach wewnętrznych
  • Opracowywanie koncepcji i strategii projektów
  • Planowanie i przydzielanie zadań członkom zespołu
  • Monitorowanie postępów w realizacji projektów
  • Opracowywanie budżetów projektów badawczych
  • Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z partnerami przemysłowymi, zewnętrznymi instytucjami i organizacjami
  • Identyfikowanie potrzeb szkoleniowych i organizowanie szkoleń
  • Ocena wyników pracy i przeprowadzanie rozmów oceniających
  • Monitorowanie najnowszych trendów i osiągnięć w dziedzinie chemii i technologii przemysłowych
  • Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i metod w pracy laboratorium
  • Generowanie pomysłów na nowe projekty badawcze

  • praca w zespole badawczo-rozwojowym u największego pracodawcy z branży chemicznej na Dolnym Śląsku
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej i silnie rozwijającej się spółce
  • wynagrodzenie oraz premia dedykowana dla działów R&D
  • współpraca ze specjalistami z doświadczeniem w różnych aplikacjach przemysłowych
  • udział w „Konkursie Roku” dedykowanym dla działów R&D
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach, konferencjach
  • pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego, szkoleniach interpersonalne, impreza integracyjna, świadczenia świąteczne, boisko i siłownia na terenie firmy)

Wyślij aplikację

PCC EXOL jest jednym z czołowych producentów na rynku surfaktantów i formulacji przemysłowych w Europie. Tutaj właśnie wytwarza się szeroki wachlarz surfaktantów anionowych, niejonowych, amfoterycznych oraz specjalistycznych formulacji przemysłowych.

Obecnie w portfolio PCC EXOL, znajduje się ponad 300 substancji i mieszanin chemicznych wykorzystywanych w wielu branżach przemysłowych, do których należą między innymi: detergenty, środki higieny osobistej, kosmetyki, włókiennictwo i tekstylia, farby i lakiery, materiały budowlane, papier, agrochemikalia, tworzywa sztuczne i wiele innych. Surfaktanty oferowane przez PCC EXOL znajdują zastosowanie również w przemyśle metalurgicznym czy wydobywczym.