Projektant ds. orurowania

Nr ref.:Nr ref. PR/R/2019
Brzeg Dolny
PCC Rokita
Inżynieria

Twój profil

  • Wykształcenie wyższe techniczne/ mechaniczne
  • Doświadczenie na stanowisku projektanta – minimum 5 lat – warunek konieczny
  • Bardzo dobra znajomość oprogramowania AutoCAD, AutoCAD – 3D, MS Office oraz oprogramowania do obliczeń symulacyjnych i wytrzymałościowych
  • Mile wiedziana znajomość aktualnych norm i przepisów (ATEX, WUDT, API, PN-EN, ASME)
  • Znajomość oprogramowania do obliczeń symulacyjnych
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Potwierdzony udział w zakończonych projektach dla branży chemicznej, energetycznej lub pokrewnej
  • Umiejętność współpracy w dużych zespołach projektowych
  • Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność
  • Prawo jazdy kat.B

Twoje zadania

  • Projektowanie lokalizacji aparatów, maszyn i urządzeń
  • Projektowanie rurociągu w modelu 3-D, edycja rysunków izometrycznych rurociągów i zestawień materiałowych
  • Dokumentacja rejestracyjna rurociągów
  • Przygotowanie założeń do projektów rurociągowych w tym klas materiałowych
  • Obliczenia stresowe rurociągów przy pomocy programu komputerowego np. AutoPipe
  • Uzgodnienia międzybranżowe
  • Sporządzanie specyfikacji technicznych na potrzeby postępowań zakupowych

  • Samodzielna, dająca duże możliwości decyzyjne praca w największej grupie chemicznej na Dolnym Śląsku w nowo utworzonym zespole projektowym
  • Współpraca z doświadczonymi specjalistami technicznymi i technologami
  • Praca stacjonarna na ternie parku technologicznego PCC w Brzegu Dolnym
  • Możliwość poszerzania kompetencji poprzez udział w szkoleniach i konferencjach, studiach podyplomowych
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub możliwość podjęcia współpracy na zasadzie B2B
  • Pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, piknik rodzinny, turnieje sportowe, boisko i siłownia na terenie firmy, możliwość ubezpieczenia grupowego)

Wyślij aplikację

PCC Rokita prowadzi działalność produkcyjno-handlową w ramach trzech strategicznych jednostek organizacyjnych. Są to: Kompleks Chloru, Kompleks Polioli oraz Kompleks Chemii Fosforu.

Kompleks Chloru - produkowane są w nim takie substancje chemiczne jak: chlor, ług sodowy, soda kaustyczna, podchloryn sodu, tlenek propylenu, chlorobenzeny i kwas solny. Produkcja w Kompleksie Chloru bazuje na jednej z najnowszych i najnowocześniejszych w Europie, instalacji elektrolizy membranowej.

Kompleks Polioli zajmuje się produkcją podstawowych surowców do produkcji pianek elastycznych, sztywnych i formowanych. Poliole polieterowe (polieterole), sprzedawane są pod nazwą handlową ROKOPOLE. Wykorzystuje się je do wytwarzania poliuretanów, które stanowią obecnie jedną z najszybciej rozwijających się grup surowcowych znajdujących szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i gospodarki.

Kompleks Chemii Fosforu jest producentem fosforoorganicznych dodatków do tworzyw sztucznych, które obejmują szeroką gamę uniepalniaczy, plastyfikatorów oraz stabilizatorów. Kompleks posiada w swoim portfolio także związki naftalenopochodne, stosowane m.in. jako superplastyfikatory w budownictwie, czy dyspergatory w przemyśle gumowym.