Manager ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz Komunikacji (CSR/ESG)

Nr ref.:MZR/EX/2024
Brzeg Dolny
PCC Exol
Handel

  • minimum 4-letnie doświadczenie zawodowe związane z ESG w firmie produkcyjnej (mile widziane w branży chemicznej)
  • mile widziane doświadczenie w pracy w dziale komunikacji marketingowej
  • doświadczenie w koordynacji i realizacji projektów
  • znajomość regulacji i standardów z zakresu ESG i zrównoważonego rozwoju
  • znajomość trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju i związanych z nimi wyzwań oraz szans dla firm i biznesu
  • praktyczna znajomość zagadnień z obszaru zrównoważonego rozwoju, raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju, regulacji unijnych i krajowych oraz zrównoważonych finansów i ratingów ESG (CSRD, CSDDD, TCFD, TNFD, CDP, EcoVadis i podobne)
  • mile widziane wykształcenie kierunkowe (podyplomowe) z CSR/ESG
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną, biznesową komunikację
  • Umiejętności komunikacyjne i elastyczność pozwalająca na współpracę z różnymi merytorycznie obszarami organizacji

Twoje zadania

  • Opracowanie strategii oraz procedur ESG
  • Zbieranie danych ESG ze spółek grupy kapitałowej
  • Przygotowywanie/atestacja raportów dot. kluczowych wskaźników oraz rocznego raportu zrównoważonego rozwoju
  • Współpraca z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami w celu wzmocnienia systemów i procesów zarządzania danymi, w tym gromadzenia danych, analizy kontroli i raportowania
  • Przegląd aktualnych przepisów i regulacji w celu określenia wymogów zgodności
  • Identyfikowanie i ocena ryzyk w zakresie dostosowania do wymogów regulacyjnych w obszarze ESG/zrównoważonego rozwoju
  • Analiza zgodności z wymogami Taksonomii UE
  • Analiza danych środowiskowych w celu identyfikacji trendów i przewidywania przyszłych zdarzeń w celu usprawnienia realizacji działań
  • Budowanie silnych relacji z dostawcami i partnerami w celu zapewnienia terminowego dostarczania danych i informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju
  • Pełnienie roli eksperta zrównoważonego rozwoju, wspieranie wdrażania inicjatyw zrównoważonego rozwoju i angażowanie wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy
  • Przygotowywanie materiałów informacyjnych lub szkoleń wewnętrznych z zakresu ESG – na wewnętrzne potrzeby firmy

Twoje korzyści

  • możliwośc opracowania strategii ESG
  • bardzo ciekawe zadania i udział w rozwoju organizacji
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, możliwość ubezpieczenia grupowego, świadczenia świąteczne, boisko i siłownia na terenie firmy)
  • możliwość uczestnictwa w szkoleniach i targach branżowych
  • możliwość dofinansowania studiów, szkolen i kursów

Wyślij aplikację

PCC EXOL jest jednym z czołowych producentów na rynku surfaktantów i formulacji przemysłowych w Europie. Tutaj właśnie wytwarza się szeroki wachlarz surfaktantów anionowych, niejonowych, amfoterycznych oraz specjalistycznych formulacji przemysłowych.

Obecnie w portfolio PCC EXOL, znajduje się ponad 300 substancji i mieszanin chemicznych wykorzystywanych w wielu branżach przemysłowych, do których należą między innymi: detergenty, środki higieny osobistej, kosmetyki, włókiennictwo i tekstylia, farby i lakiery, materiały budowlane, papier, agrochemikalia, tworzywa sztuczne i wiele innych. Surfaktanty oferowane przez PCC EXOL znajdują zastosowanie również w przemyśle metalurgicznym czy wydobywczym.