Młodszy Kontroler Finansowy

Nr ref.:MKF/PCC/2024
Brzeg Dolny
PCC Rokita
Administracja

  • Wiedza z zakresu finansów, controllingu i rachunkowości zarządczej
  • Wykształcenie wyższe w obszarze finansów lub ekonomii
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Solidne podstawy z zakresu matematyki
  • Proaktywna i otwarta postawa, oraz kreatywność w poszukiwaniu szeroko rozumianych optymalizacji
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel i doświadczenie w pracy przy analizie dużej ilości danych
  • Mile widziana znajomość systemu SAP
  • Dokładność i skrupulatność w ramach powierzonych zadań
  • Gotowość do nauki i ciągłego rozwoju swoich umiejętności
  • Dobra znajomość języka angielskiego

Twoje zadania

  • Prowadzenie finansów dedykowanej jednostki przy wsparciu doświadczonego zespołu
  • Raportowanie wybranych danych finansowych
  • Wsparcie oraz samodzielne przygotowywanie prognoz finansowych, w tym budżetów
  • Kontrola realizacji planów finansowych i analiza odchyleń
  • Kalkulacja cen transferowych w Grupie i bieżąca współpraca z działem podatków i księgowością
  • Analiza wskaźników finansowych i biznesowych
  • Budowanie modeli finansowych i sporządzanie analiz dążących do poprawy wyników finansowych Grupy
  • Ciągła optymalizacja swojej pracy i wsparcie w optymalizacji pracy działu
  • Współudział w sporządzaniu sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności

  • Możliwość rozwoju jako osoba odpowiedzialna za finanse wybranej jednostki przy wsparciu doświadczonego zespołu
  • Możliwość poszerzania kompetencji przy realizacji różnorodnych zadań
  • Praca w ciekawej spółce produkcyjnej i możliwość poznania specyfiki produkcji w branży chemicznej
  • Praca w dużej organizacji o zasięgu międzynarodowym
  • Możliwość pracy w systemie hybrydowym
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (szkolenia, dofinansowanie karty MultiSport, wczasów, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego, nauki j. angielskiego)
  • Dobry dojazd do pracy (35 min pociągiem z Wrocławia-Dworca Głównego)

Wyślij aplikację

PCC Rokita prowadzi działalność produkcyjno-handlową w ramach trzech strategicznych jednostek organizacyjnych. Są to: Kompleks Chloru, Kompleks Polioli oraz Kompleks Chemii Fosforu.

Kompleks Chloru - produkowane są w nim takie substancje chemiczne jak: chlor, ług sodowy, soda kaustyczna, podchloryn sodu, tlenek propylenu, chlorobenzeny i kwas solny. Produkcja w Kompleksie Chloru bazuje na jednej z najnowszych i najnowocześniejszych w Europie, instalacji elektrolizy membranowej.

Kompleks Polioli zajmuje się produkcją podstawowych surowców do produkcji pianek elastycznych, sztywnych i formowanych. Poliole polieterowe (polieterole), sprzedawane są pod nazwą handlową ROKOPOLE. Wykorzystuje się je do wytwarzania poliuretanów, które stanowią obecnie jedną z najszybciej rozwijających się grup surowcowych znajdujących szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i gospodarki.

Kompleks Chemii Fosforu jest producentem fosforoorganicznych dodatków do tworzyw sztucznych, które obejmują szeroką gamę uniepalniaczy, plastyfikatorów oraz stabilizatorów. Kompleks posiada w swoim portfolio także związki naftalenopochodne, stosowane m.in. jako superplastyfikatory w budownictwie, czy dyspergatory w przemyśle gumowym.