Młodszy Specjalista Techniczny / Inżynier Automatyk

Nr ref.:STA/R/2024
Brzeg Dolny
PCC Rokita
Produkcja

  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowane automatyka i robotyka)
  • mile widziane doświadczenie w obszarach utrzymania ruchu
  • komunikatywna znajomość j. angielskiego
  • wysoka motywacja do pracy oraz chęć do nauki i rozwoju
  • rzetelność w wykonywaniu zadań

Twoje zadania

  • zakup materiałów i usług w zakresie prowadzonych prac modernizacyjnych i inwestycji (Wykonywanie specyfikacji technicznych/dobór usług i urządzeń służących do pomiarów, kontroli, sterowania i wizualizacji HMI wraz z systemami DCS/SCADA/BMS)
  • współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie prac modernizacyjnych i inwestycyjnych instalacji produkcyjnych w szczególności dla branży AKPiA
  • określanie zakresu prac dla modernizacji, współpraca z projektantami i wykonawcami i opiniowanie dokumentacji technicznej (projektowej i powykonawczej)
  • planowanie i nadzór nad pracami remontowymi podległych instalacji produkcyjnych
  • opracowywanie potrzeb remontowych, nadzór nad prawidłowością prowadzonych prac, sporządzanie protokołów odbiorowych
  • pomoc przy usuwaniu usterek i problemów
  • nadzorowanie przebiegu prac projektowych, sprawowanie nadzoru nad dokumentacją techniczną i ruchową, aktualizowanie bazy urządzeń w SAP R/3 PM

  • umowa o pracę w największej na Dolnym Śląsku firmie z branży chemicznej
  • rozwój kompetencji technicznych, także dzięki szkoleniom wewnętrznym i zewnętrznym (konferencje branżowe)
  • możliwość poznania różnorodnych wydziałów produkcyjnych i współtworzenia nowych inwestycji
  • atrakcyjny pakiet socjalny (szkolenia, kursy, dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego, świadczenia świąteczne)
  • bezpłatny transport pracowniczy z Wrocławia
  • dogodny dojazd pociągiem z Dworca Głównego Wrocławia – tylko 35 minut

Wyślij aplikację

PCC Rokita prowadzi działalność produkcyjno-handlową w ramach trzech strategicznych jednostek organizacyjnych. Są to: Kompleks Chloru, Kompleks Polioli oraz Kompleks Chemii Fosforu.

Kompleks Chloru - produkowane są w nim takie substancje chemiczne jak: chlor, ług sodowy, soda kaustyczna, podchloryn sodu, tlenek propylenu, chlorobenzeny i kwas solny. Produkcja w Kompleksie Chloru bazuje na jednej z najnowszych i najnowocześniejszych w Europie, instalacji elektrolizy membranowej.

Kompleks Polioli zajmuje się produkcją podstawowych surowców do produkcji pianek elastycznych, sztywnych i formowanych. Poliole polieterowe (polieterole), sprzedawane są pod nazwą handlową ROKOPOLE. Wykorzystuje się je do wytwarzania poliuretanów, które stanowią obecnie jedną z najszybciej rozwijających się grup surowcowych znajdujących szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i gospodarki.

Kompleks Chemii Fosforu jest producentem fosforoorganicznych dodatków do tworzyw sztucznych, które obejmują szeroką gamę uniepalniaczy, plastyfikatorów oraz stabilizatorów. Kompleks posiada w swoim portfolio także związki naftalenopochodne, stosowane m.in. jako superplastyfikatory w budownictwie, czy dyspergatory w przemyśle gumowym.