Projektant w branży AKPiA

Nr ref.:PA/R/2024
Brzeg Dolny
PCC Rokita
Inżynieria

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (elektrotechnika, automatyka)
  • Doświadczenie zawodowe na stanowisku projektanta
  • Znajomość prawa energetycznego, prawa budowlanego, rozporządzeń i innych aktów normatywnych
  • Dobra znajomość oprogramowania wspomagającego projektowanie (Eplan, WSCAD, AutoCad)
  • Znajomość rynku aparatury AKPiA
  • Umiejętność pracy w dużych, wielobranżowych zespołach projektowych
  • Bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność, komunikatywność
  • Nastawienie na rozwiązywanie problemów, konsekwencja i pewność swoich działań
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Prawo jazdy kat. B
  • Atutem będzie potwierdzony udział w zakończonych projektach dla branży chemicznej
  • Mile widziane doświadczenie przy realizacjach oraz uprawnienia budowlane w zakresie projektowania sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych b/o.

Twoje zadania

  • Opracowywanie projektów koncepcyjnych, budowlanych i wykonawczych instalacji AKPiA w oparciu o standardy zakładowe
  • Tworzenie dokumentacji, w tym schematów AKPiA, obliczeń oraz doboru aparatury pomiarowej, rysunków montażowych
  • Udział przy sporządzaniu schematów P&ID (część AKPiA)
  • Sporządzanie specyfikacji technicznych i szacunkowych wycen
  • Uzgodnienia międzybranżowe, udział w spotkaniach koordynacyjnych z Użytkownikami i Specjalistami Technicznymi
  • Nadzór autorski

  • Nabycie doświadczenia przy projektowaniu obiektów i instalacji przemysłowych w największej Grupie chemicznej na Dolnym Śląsku
  • Udział w projektach o zróżnicowanej skali, często nowatorskich i wymagających nieszablonowego podejścia
  • Praca na żywym organizmie – w bezpośrednim kontakcie z powstającymi i funkcjonującymi obiektami
  • Praca stacjonarna na terenie parku technologicznego PCC w Brzegu Dolnym
  • Możliwość poszerzania kompetencji poprzez udział w szkoleniach i konferencjach, studiach podyplomowych
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów, ubezpieczenie grupowe w PZU)

Wyślij aplikację

PCC Rokita prowadzi działalność produkcyjno-handlową w ramach trzech strategicznych jednostek organizacyjnych. Są to: Kompleks Chloru, Kompleks Polioli oraz Kompleks Chemii Fosforu.

Kompleks Chloru - produkowane są w nim takie substancje chemiczne jak: chlor, ług sodowy, soda kaustyczna, podchloryn sodu, tlenek propylenu, chlorobenzeny i kwas solny. Produkcja w Kompleksie Chloru bazuje na jednej z najnowszych i najnowocześniejszych w Europie, instalacji elektrolizy membranowej.

Kompleks Polioli zajmuje się produkcją podstawowych surowców do produkcji pianek elastycznych, sztywnych i formowanych. Poliole polieterowe (polieterole), sprzedawane są pod nazwą handlową ROKOPOLE. Wykorzystuje się je do wytwarzania poliuretanów, które stanowią obecnie jedną z najszybciej rozwijających się grup surowcowych znajdujących szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i gospodarki.

Kompleks Chemii Fosforu jest producentem fosforoorganicznych dodatków do tworzyw sztucznych, które obejmują szeroką gamę uniepalniaczy, plastyfikatorów oraz stabilizatorów. Kompleks posiada w swoim portfolio także związki naftalenopochodne, stosowane m.in. jako superplastyfikatory w budownictwie, czy dyspergatory w przemyśle gumowym.