Specjalista ds. badań i rozwoju

Nr ref.:RD/PR/2024
Brzeg Dolny
PCC Prodex
Badania i Rozwój (R&D)

  • Wykształcenie wyższe chemiczne, specjalizacja związana z technologią chemiczną lub pokrewne,
  • Wymagana wiedza oraz doświadczenie w obszarze poliuretanów,
  • Doświadczenie związane z produkcją w branży chemicznej,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca kontakt z klientami,
  • Gotowość do odbywania sporadycznych podróży służbowych, krajowych i zagranicznych,
  • Min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • Inicjatywa i dynamizm w działaniu,
  • Dociekliwość i konsekwencja w rozwiązywaniu problemów badawczych,
  • Prawo jazdy kat. B

Twoje zadania

  • Opracowywanie nowych produktów systemów poliuretanowych w ramach prac badawczo-rozwojowych,
  • Rozwój i wdrażanie do produkcji nowych wyrobów,
  • Optymalizacja istniejących procesów produkcyjnych,
  • Śledzenie nowości na rynku i inicjowanie prac nad nowymi produktami,
  • Koordynacja prac pracowników przydzielonych do realizacji projektów,
  • Monitorowanie literatury branżowej i trendów w dziedzinie poliuretanów
  • Uzupełnianie bieżącej dokumentacji dotyczącej otrzymanych wyników z przeprowadzonych prac oraz przygotowywanie raportów
  • Obsługa instalacji pilotażowych
  • Wdrażanie istniejących oraz nowych produktów na liniach produkcyjnych klientów zewnętrznych
  • Udział w tworzeniu dokumentacji technicznej surowców i wyrobów gotowych

Twoje korzyści

  • Praca pełna ambitnych wyzwań i ciekawych zadań;
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Możliwość otrzymania premi zadaniowych;
  • Udział w „Konkursie Roku” dedykowanym dla działów R&D
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach, konferencjach
  • Pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego, szkolenia interpersonalne, świadczenia świąteczne, boisko i siłownia na terenie firmy)

Wyślij aplikację

PCC Prodex zajmuje się produkcją jedno i dwukomponentowych systemów poliuretanowych. Nasze wyroby znajdują zastosowanie w produkcji: półsztywnych i sztywnych materiałów izolacyjnych, elementów wykonanych z pian integralnych, pian elastycznych oraz klejów różnorakiego zastosowania.