Specjalista ds. badań i rozwoju ( syntezy)

Nr ref.:SB/EX/2024
Brzeg Dolny
PCC Exol
Badania i Rozwój (R&D)

Twój profil

  • Wykształcenie wyższe chemiczne, specjalizacja związana z technologią chemiczną lub pokrewne,
  • Wymagana wiedza oraz doświadczenie w obszarze syntezy surfaktantów zarówno anionowych, niejonowych, kationowych i amfoterycznych,
  • Doświadczenie związane z produkcją substancji chemicznych,
  • Bardzo dobra znajomości języka angielskiego, umożliwiająca kontakt z klientami,
  • Min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • Inicjatywa i dynamizm w działaniu,
  • Dociekliwość i konsekwencja w rozwiązywaniu problemów badawczych,
  • Prawo jazdy kat. B

Twoje zadania

  • Opracowywanie nowych technologii syntezy surfaktantów w ramach prac badawczo-rozwojowych,
  • Rozwój i wdrażanie do produkcji nowych wyrobów,
  • Optymalizacja syntezy istniejących procesów produkcyjnych,
  • Śledzenie nowości na rynku i inicjowanie prac nad nowymi produktami,
  • Koordynacja prac pracowników przydzielonych do realizacji projektów,
  • Monitorowanie literatury branżowej i trendów w dziedzinie syntezy i produkcji surfaktantów
  • Uzupełnianie bieżącej dokumentacji dotyczącej otrzymanych wyników z przeprowadzonych prac oraz przygotowywanie raportów
  • Obsługa instalacji pilotażowych

Twoje korzyści

  • Praca w kreatywnym zespole badawczo-rozwojowym,
  • Udział w interesujących projektach rozwojowych, w tym projektach dotyczących opracowania nowych technologii i optymalizacji istniejących wielotonażowych procesów syntetycznych.
  • Możliwość zdobywania doświadczenia oraz poszerzania kompetencji poprzez udział w szkoleniach i konferencjach,
  • Pracę w dynamicznie rozwijającym się zespole,
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Wynagrodzenie oraz system premiowy dedykowany dla działów R&D
  • Pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego, szkolenia interpersonalne, impreza integracyjna, świadczenia świąteczne, boisko i siłownia na terenie firmy)

Jesteś zainteresowany? Prześlij nam swoją aplikację wraz z oczekiwaną wysokością wynagrodzenia i informacją dotyczącą Twojej dostępności.

Wyślij aplikację

Jeśli masz dodatkowe pytania - jesteśmy do Twojej dyspozycji

O firmie

PCC EXOL jest jednym z czołowych producentów na rynku surfaktantów i formulacji przemysłowych w Europie. Tutaj właśnie wytwarza się szeroki wachlarz surfaktantów anionowych, niejonowych, amfoterycznych oraz specjalistycznych formulacji przemysłowych.

Obecnie w portfolio PCC EXOL, znajduje się ponad 300 substancji i mieszanin chemicznych wykorzystywanych w wielu branżach przemysłowych, do których należą między innymi: detergenty, środki higieny osobistej, kosmetyki, włókiennictwo i tekstylia, farby i lakiery, materiały budowlane, papier, agrochemikalia, tworzywa sztuczne i wiele innych. Surfaktanty oferowane przez PCC EXOL znajdują zastosowanie również w przemyśle metalurgicznym czy wydobywczym.

Przejdź do WWW