Starszy Specjalista R&D ds. formulacji detergentowych

Nr ref.:DET/EX/2024
Brzeg Dolny
PCC Exol
Badania i Rozwój (R&D)

  • wykształcenie wyższe chemiczne lub pokrewne, preferowany doktor lub w trakcie studiów doktoranckich,
  • min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • wiedza na temat składników formulacji detergentowych i ich zastosowania w przemyśle Home Care,
  • wiedza na temat składników zgodnych z wymogami certyfikatów dotyczących produktów ekologicznych,
  • doświadczenie w przygotowywaniu receptur formulacji czyszczących do zastosowań Home Care,
  • dociekliwość i konsekwencja w rozwiązywaniu problemów badawczych,
  • dokładność w realizacji zadań oraz umiejętności wyciągania wniosków,
  • umiejętność organizacji pracy, a także ustalania priorytetów,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca profesjonalny kontakt z klientami,
  • czynne prawo jazdy kat. B.

Twoje zadania

  • opracowywanie formulacji detergentowych bazujących na związkach powierzchniowo czynnych produkowanych przez spółkę,
  • badanie parametrów opracowywanych formulacji oraz weryfikacja właściwości użytkowych,
  • weryfikacja rynku detergentowego pod względem trendów gotowych formuł, składników czy certyfikacji gotowego wyrobu,
  • doradztwo techniczne/ technologiczne dla klientów spółki,
  • współpraca z doświadczonym zespołem handlowym oraz marketingiem.

  • praca w zespole badawczo-rozwojowym u największego pracodawcy z branży chemicznej na Dolnym Śląsku
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej i silnie rozwijającej się spółce
  • wynagrodzenie oraz premia dedykowana dla działów R&D
  • współpraca ze specjalistami z doświadczeniem w różnych aplikacjach przemysłowych
  • udział w „Konkursie Roku” dedykowanym dla działów R&D
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach, konferencjach
  • atrakcyjny pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego, szkolenia interpersonalne, impreza integracyjna, świadczenia świąteczne, boisko i siłownia na terenie firmy)

Wyślij aplikację

PCC EXOL jest jednym z czołowych producentów na rynku surfaktantów i formulacji przemysłowych w Europie. Tutaj właśnie wytwarza się szeroki wachlarz surfaktantów anionowych, niejonowych, amfoterycznych oraz specjalistycznych formulacji przemysłowych.

Obecnie w portfolio PCC EXOL, znajduje się ponad 300 substancji i mieszanin chemicznych wykorzystywanych w wielu branżach przemysłowych, do których należą między innymi: detergenty, środki higieny osobistej, kosmetyki, włókiennictwo i tekstylia, farby i lakiery, materiały budowlane, papier, agrochemikalia, tworzywa sztuczne i wiele innych. Surfaktanty oferowane przez PCC EXOL znajdują zastosowanie również w przemyśle metalurgicznym czy wydobywczym.